Skip to main content

Budišov slaví historický postup do 1.A třídy

Zveřejněno: 2. 6. 2024

Budišov po výhře slaví postup do 1.A

Budišov v dalším domácím zápase přivítal mužstvo z Malých Hoštic. Malé Hoštice zaskočily v úvodu zápasu favorizovaný Budišov. Hned po šesti minutách nahrál v šestnáctce Chřibek přesně Adamčíkovi, který umístil balón přesně k levé tyči – 0:1. Vyrovnat mohl po přízemním centru Kurice Aleš Levák, ale špatně seřídil svá mířidla. Ve 22. minutě unikl domácí obraně Falhar po levé straně a jeho centr uklidil hlavou do sítě Greško – 0:2. Budišov ale snížil hned vzápětí, když přesný centr Vondrouše našel ve vápně Kurice, který prostřelil Sýkoru – 1:2. Po pár sekundách zachytili domácí rozehrávku hostů. Míče se zmocnil Skácel, jehož centr přistál na hlavě Aleše Leváka, který zatloukl balon do sítě – 2:2. Ve 39. minutě skončila dalekonosná střela Greška těsně vedle levé tyče. Tři minuty před koncem prvního poločasu se na rohový kop Černocha vyšrouboval nejvýše Jan Němeček a otočil skóre ve prospěch svého týmu – 3:2. V závěru poločasu pak Modelský vybojoval míč pro Kurice, který prošel obranou, ale jeho lob skončil na horní síti hostující brány.

Ve druhé části aktivní Greško střílel jen těsně vedle pravé tyče. Deset minut po pauze zahrával opět Černoch další rohový kop a Modelský zkušeně hlavičkou umístil merunu do hostující kasy – 4:2. Po hodině hry vyslal Jan Němeček za obranu Kurice, který se protáhl jako lasička mezi hostujícími stopery a střelou k levé tyči nedal Sýkorovi žádnou šanci – 5:2. Pak se nadvakrát neprosadil hostující Adamčík. Neujala se ani střela Suchánka. V 77. minutě pak vybojoval Jan Němeček penaltu, kterou tvrdou střelou k levé tyči proměnil Kuric, který završil svůj hattrick – 6:2. V závěru ještě přímák Chřibka neumístil do sítě Greško. Domácí pak po další výhře mohli začít slavit svůj vysněný postup do vyšší soutěže a v Budišově mohly vypuknout bujaré oslavy.

Budišov v příštím kole jede do Jindřichova. Malé Hoštice budou hostit Zlatníky.

Ohlasy k zápasu:

TJ Spartak Budišov nad Budišovkou

Tomáš Přikryl (vedoucí týmu): Na začátku jsme to udělali pro diváky trošku dramatičtější. Do poločasu se nám podařil obrat. Ve druhém poločase jsme přidali tři postupové góly a tím se nám podařilo zahájit oslavy v Budišově.

TJ Slavia Malé Hoštice

Petr Vala (vedoucí týmu): Jeli jsme do Budišova překvapit, což se nám v prvním poločase dařilo. Do druhé půle jsme šli bojovat, ale s jedním hráčem na střídání to nešlo. Domácí prokázali, že si postup do 1.A zaslouží a tím jim gratuluji.